Skarb Sudetów – co warto zobaczyć w Kletnie?

To jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych, jakimi mogą się pochwalić Sudety. Kletno jest miejscem bardzo chętnie wybieranym przez tych turystów, którzy chcą spędzić aktywne wczasy w Masywie Śnieżnika.

Kletno – podstawowe informacje

Kletno może się pochwalić bardzo dobrym zagospodarowaniem, dzięki czemu tanie noclegi na terenie tej miejscowości można znaleźć bez większego problemu. Na letników czekają tu również wspaniałe atrakcje, dzięki którym nikomu nuda w tym miejscu nie grozi. Dla wielu osób Kletno to dobry punkt wypadowy w góry. Wycieczki na Śnieżnik to podstawa, a w ich zaplanowaniu pomaga turystom doskonale rozwinięta siec szlaków turystycznych. Kletno może się też pochwalić ciekawymi wystawami, dzięki którym każdy z nas może w przyjemny i ciekawy sposób poszerzyć swą wiedzę z zakresu przyrody, geologii i historii.

Co koniecznie trzeba zobaczyć w rejonie Kletna?

Dla większości turystów, którzy spędzają wczasy w Kletnie, ważnym celem wycieczki jest Jaskinia Niedźwiedzia. Jest to najdłuższa i najgłębsza jaskinia, jaką mogą się pochwalić Sudety.

Prowadząca tu trasa turystyczna liczy sobie około 500 metrów długości, a jej pokonanie zajmuje turystom około 45 minut. W trakcie wędrówki po podziemnych salach i korytarzach można nacieszyć się widokiem wielu ciekawych form naciekowych oraz imponująca kolekcją szczątków zwierząt, które udało się tu odkryć podczas badań. W czasie pobytu w Kletnie warto też zwiedzić tutejsza kopalnię uranu. I tu czeka ciekawa trasa, dzięki której można zdobyć wiele ciekawych informacji na temat górnictwa w rejonie Kletna i Masywu Śnieżnika.

Skarb Sudetów – Kletno

Innym ciekawym miejscem, któremu w czasie wycieczki po tej części Sudetów warto poświęcić swój czas, jest Muzeum Ziemi. I w tej placówce czekają na gości wspaniałe atrakcje, którym warto się uważniej przyjrzeć. Więcej artykułów o ciekawych miejscach w Sudetach znajdziesz w serwisie https://www.sudecki.pl/.