Beskidzkie atrakcje. Zubrzyca Górna

beskidy

Beskidzkie miejscowości mają wyjątkowy charakter. Dla aktywnych oraz dla tych, którzy cenią sobie spotkania z kulturą ludową, są one idealnym miejscem na wczasy. Wśród tych miejscowości, które cieszą się wielkim uznaniem w oczach turystów, znalazły się malownicze wsie orawskie. Żywy folklor oraz położenie u podnóża Babiej Góry to czynniki, które w pierwszej kolejności zapewniły im tak wielką popularność. W gronie tych miejscowości, w których można spędzić wyjątkowo ciekawe wczasy, znalazła się Zubrzyca Górna. To najsłynniejsza i najchętniej odwiedzana przez turystów wieś na polskiej Orawie.

Dlaczego jest ona tak ważnym punktem na turystycznej mapie Polski?

Bo na jej terenie czekają na gości wyjątkowe atrakcje turystyczne. Wczasy w takim miejscu, jak Zubrzyca Górna, to przede wszystkim wspaniałe wycieczki na szczyt Babiej Góry. To również niezwykłe spotkania z góralską kulturą. Zubrzyca Górna może się przecież pochwalić wspaniałym skansenem, na terenie którego nie brak ciekawych zabytków sakralnych oraz świeckich. Orawski Park Etnograficzny to miejsce, w którym można podziwiać dawne chaty oraz budynki gospodarcze. Czeka tu i kościół z Tokarni, i zabytkowy dwór Moniaków. Są i ule, są i inne atrakcje, typowe dla dawnej wsi orawskiej. Wszystkie te zabytki mogą się dodatkowo pochwalić pięknym otoczeniem, dzięki czemu odkrywanie ich piękna staje się jeszcze większą gratką dla turystów.

Jeżeli szukasz więcej wspaniałych lokacji górskich, wstąp na stronę www.kalatowki.com.pl.

Zubrzyca Górna to idealne miejsce na rodzinne wczasy. Tu moc atrakcji czeka na każdego, a możliwości aktywnego lub biernego wypoczynku jest sporo. To znane letnisko może się pochwalić doskonałym zagospodarowaniem, zatem każdy z nas znajdzie tu bez problemu noclegi w przystępnej cenie. Co otrzymamy w zamian? Możliwość urządzania ciekawych wypraw w masyw Babiej Góry oraz szansę na wzięcie udziału w jednej z tak licznych imprez folklorystycznych, urządzanych na terenie miejscowego parku etnograficznego.