Drohiczyn i jego atrakcje

drohiczyn

Z jakimi atrakcjami kojarzonej jest Podlasie? Ten region to piękna przyroda i wspaniała kultura. To również kraina wielu wyznań, które obok siebie funkcjonują od lat. Wśród miejscowości, które zachwycają swą niezwykłą kulturą oraz ogromnym zróżnicowaniem, wielkim zainteresowaniem cieszy się Drohiczyn. To miasto leżące nad Bugiem należy do tych, które wycieczki odwiedzają niezwykle chętnie. Drohiczyn kusi niezwykłą atmosferą, a i jego zabudowa przyciąga. Co warto zobaczyć w czasie pobytu w tym mieście? Oto najważniejsze atrakcje turystyczne tego miasta.

Drohiczyn rozwijał się już w XI wieku. Bliskość szlaków handlowych sprzyjała miastu, które z czasem stało się ważnym i bogatym ośrodkiem miejskim. Do dziś doskonale przypomina o tym miejska architektura. Nie brak tu pięknych cerkwi oraz barokowych świątyń, a i panorama miasta prezentuje się wspaniale. Jakie zabytki wyróżniają się w tym mieście? Jednym z najcenniejszych przykładów architektury sakralnej jest tu cerkiew prawosławna św. Mikołaja. Wzniesiona pod koniec XVIII wieku stanowi ciekawy przykład stylu klasycystycznego oraz symbol wielokulturowości miasta. Drohiczyn to również wspaniały kościół Wniebowzięcia NMP, w którym uwagę przyciągają wspaniałe ołtarze wykonane z różowego marmuru.

To jeszcze nie wszystkie atrakcje turystyczne, z których można skorzystać w czasie wycieczki po tym mieście. Wspaniałe widoki z pobliskiej Góry Zamkowej oraz osada z czasów wczesnego średniowiecza to kolejne perełki tego miasta. Przystań promowa oraz pełne wspaniałych zbiorów Muzeum Regionalne to kolejne ważne atrakcje turystyczne, których nie można pominąć w czasie pobytu w tym miejscu. Wycieczkowy rejs po Bugu może się okazać wspaniałą przygodą dla każdego turysty, który chce ujrzeć malowniczą okolicę tego miasta na własne oczy.

Ciekawe miejsca znajdują się również w Rybniku i okolicach; dokładniej piszemy o nich na https://rybnikinfo.pl.