Dla miłośników pięknych widoków, przyrody oraz górskich wędrówek, Góry Złote bez wątpienia mogą się okazać idealnym miejscem na urlop. Piesze wycieczki, możliwość odkrywania piękna tutejszych zabytków – oto powody, dla których warto zainteresować się tym pasmem górskim. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Góry Złote – co warto o nich wiedzieć?

Leżące w Sudetach Góry Złote zasługują na wyróżnienie z kilku względów. To jedno z dłuższych pasm sudeckich. Liczą one sobie około 55 km długości, przy czym po stronie polskiej znajduje się około 35 km. Wielkim walorem tego pasma górskiego jest jego ciekawa budowa geologiczna. Dominują tu skały metamorficzne, a turyści mogą tu obserwować m. in. łupki, gnejsy oraz marmury. Jak czytamy na blogu o tematyce górskiej turystyki kalatowki.com.pl, to pasmo górskie już od XIII wieku było miejscem intensywnego wydobycia kruszców, przy czym najważniejsze dla lokalnej gospodarki okazały się kopalnie złota i arsenu, zakładane w rejonie Złotego Stoku.

Jakie miejsca mogą się okazać dobrą bazą wypadową w te góry?

Gdzie można znaleźć tanie noclegi, a jednocześnie gęstą sieć szlaków, pozwalającą na planowanie niejednej ciekawej wycieczki po tych górach? Jednym z ważniejszych ośrodków turystycznych w tej części Sudetów jest Lądek Zdrój – znane uzdrowisko oraz jedna z najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych w tej części kraju. Stronie Śląskie, Nowa Morawa – oto kolejne miejscowości, którym turyści chętnie poświęcają swój czas. Wiele uroku ma też Złoty Stok – miasto kuszące pięknymi zabytkami oraz wyjątkową atmosferą, dzięki której wypoczynek na jego terenie dla każdego miłośnika historii, gór i przyrody stanie się niepowtarzalną przygodą.

W Górach Złotych czeka na turystów gęsta sieć szlaków pieszych i rowerowych, nie brak tu również miejsc, w których można znaleźć tanie noclegi o każdej porze roku. Te udogodnienia sprawiają, że osób pragnących spędzić urlop właśnie w tej części Sudetów przybywa z każdym rokiem.