Karpacz i jego atrakcje

Karpacz jest jednym z najpopularniejszych kurortów w polskich górach, a wczasy na jego terenie każdemu z nas sprawią wiele radości. Gdzie warto się wybrać, by w pełni docenić jego potencjał?

Na jakie atrakcje w Karpaczu i okolicy warto zwrócić szczególną uwagę?

Karpacz kojarzony jest przede wszystkim z tak cennym zabytkiem, jakim jest Świątynia Wang. Na czym polega jej fenomen? Na wieku, formie wykonania i miejscu, z którego pochodzi. Wang jest najstarszym drewnianym kościołem w Polsce, choć do Karpacza trafił z odległej Norwegii. To tam został zbudowany (na przełomie XIII i XIV wieku), tam też przez wieki pełnił swe funkcje sakralne. W połowie XIX wieku kupił go pruski król Fryderyk Wilhelm IV, który na terenie Berlina chciał stworzyć unikalną wystawę. Kościół Wang miał być jej ważną częścią, ostatecznie jednak został sprzedany hrabinie von Reden z Bukowca. W ten oto sposób kościółek Wang trafił do Karpacza i do dziś pozostaje jego turystyczną wizytówką.

Jakie jeszcze atrakcje oferuje Karpacz?

Karpacz to również takie atrakcje, jak Dziki Wodospad na Łomnicy oraz zapora, zbudowana w początkach XX wieku. Karpacz może się też pochwalić takie atrakcje, jak wystawa poświęcona karkonoskim tajemnicom oraz Muzeum Sportu i Turystyki. Z Karpacza można urządzać też wycieczki do tak pięknych miejsc, jak Krucze Skały czy Wzgórze Karpatka, z którego roztacza się wspaniały widok na Karkonosze. Dla tych, którzy wolą spędzać czas w aktywny sposób, nie lada gratką będą szlaki prowadzące w stronę Śnieżki – najwyższego szczytu w Karkonoszach, z którego można podziwiać niezapomniane panoramy.

Karpacz to nie tylko liczne atrakcje, ale i świetne zagospodarowanie. Dla wielu osób Karpacz jest pod wieloma względami lepszy niż np. Karkonosze – tutaj warto sprawdzić listę mniej popularnych atrakcji turystycznych w Karkonoszach. Co do Karpacza, to tanie noclegi możemy tu znaleźć o każdej porze roku, dzięki czemu zaplanowanie dłuższej wycieczki w Karkonosze nie sprawi nam problemu. Ten górski kurort przyciąga, a kto raz odwiedzi to miejsce, ten będzie tu wracać regularnie.