Beskidy i ciekawostki o nich – czego jeszcze nie wiesz o tym niesamowitym punkcie turystycznym?

Beskidy to szereg pasm górskich, który znajduje się w Karpatach. Jest to długie pasmo, posiadające aż 600 kilometrów długości oraz 50-70 kilometrów szerokości!

Beskidy podzielić można na Wschodnie oraz Zachodnie, ale także na Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, czy Beskid Wyspowy itd. W serwisie infobeskidy.pl poznasz najlepsze trasy do spacerów po Beskidach.

Poznaj Beskidy od innej strony – 6 ciekawostek na temat tego pasma gór

  1. Najwyższym szczytem Beskidów Zachodnich jest Babia Góra. Jej wysokość sięga aż 1725 metrów n.p.m! Jest ona zaliczana do Korony Polskich Gór.
  2. Najwyższym szczytem znajdującym się w całych Bieszczadach bowiem jest Tarnica – jej wysokość to 1346 metrów n.p.m i także zaliczana jest do korony Polskich Gór.
  3. We Wiśle, która nazywana jest Perłą Beskidów, znajduje się coraz popularniejsza Ławeczka Miłości. W tym miejscu pary często przyrzekają sobie wiele rzeczy, składają obietnice, czy po prostu robią urocze zdjęcia.
  4. Pieniny znajdujące się w paśmie Beskidów są jednymi z najczęściej i najchętniej odwiedzanych gór w Polsce. Dlaczego? Swoją popularność zawdzięczają głównie szczytowi Trzy Korony, o którym zapewne słyszał każdy Polak. Kolejną, niezwykle popularną w naszym kraju atrakcją, jest spływ Dunajcem, który również odbędziesz właśnie w Pieninach!
  5. W Beskidach, w okresie zimowym, znajdziemy dużo narciarzy lub osób, dla których narty są hobby. We Wiśle odwiedzić można nawet Skocznię narciarską imienia Adama Małysza. Obiekt ten wyposażony jest w wyciąg krzesełkowy, sztuczne oświetlenie oraz nawierzchnię igelitową. Znajdując się na górze polecamy udać się na taras widokowy, skąd idealnie widać całą powierzchnię skoczni.
  6. Leśny Park Niespodzianek to ogromna gratka, zarówno dla małych, jak i dużych! Na terenie parku spotkamy zagrody z dzikimi zwierzętami, które można karmić. Niesamowity plac zabaw posiada atrakcje dla małych, ale także tych większych dzieci. Przechadzając się po parku zauważysz bajkowe budki, w których, po uruchomieniu, ruszają się bohaterowie bajek, a lektor je czyta. O różnych porach dnia oglądnąć możecie też wytresowane ptaki, które pokazują różne sztuczki i niezwykle szybują po niebie, nad głowami gapiów.