Wyprawa po górach tylko z obuwiem Salomonem

Salomon Authentic Gore-tex to buty przeznaczone właśnie do górskich wypraw. Sprawdzają się zarówno w ekstremalnych, jak i łatwych warunkach wspinaczkowych.

Salomon Authentic Gore-tex – profesjonalne obuwie trekkingowe

Salomon Authentic Gore-tex zostały zaprojektowane z myślą o wędrówkach po kamienistym terenie. Zastosowane w nich nowe technologie sprawiają, że wędrówki to czysta przyjemność. Specjalna budowa podeszwy CONTAGRIP, gwarantuje niezwykle dobrą przyczepność, zarówno na nawierzchni suchej, jak i mokrej. Dzięki wypustom znajdującym się w podeszwie, buty mają zdolność wszczepiania się w nawierzchnię, a co za tym idzie, mają duży stopień antypoślizgowości, sprawdza się to, zwłaszcza poruszając się w dół zbocza. Rozwarty kształt rowków protektora sprawia, iż podeszwa sama czyści się z zanieczyszczeń z błota, piasku czy też żwiru.

Środkowa część podeszwy świetnie amortyzuje wstrząsy, co zapobiega otarciom oraz odciąża stawy. Dzięki swej elastyczności pozwala na naturalne ruchy stopy a przede wszystkim, odpowiednie czucie podłoża. 2D ADVANCED CHASSIS, to specjalnie wyprofilowana platforma, która zapewnia dynamiczne oddziaływanie na stopę podczas ruchu, jak również dobre czucie podłoża. Zastosowany system chroni, również kostkę przed skręceniem, jak również dostosowuje podeszwę do podłoża we wstępnej fazie kroku oraz dobrze amortyzuje wstrząsy. Ponadto podeszwa w całości została pokryta wysokiej jakości gumą, odporną na ścieranie.

Obuwie Salomon Authentic Gore-tex na każde warunki pogodowe

System SENSIFIT pozwala na mocowanie stopy w okolicach śródstopia, co zapobiega powstawaniu pęcherzy i otarć, ale przede wszystkim zapobiega przemieszczaniu się stopy w kierunku przedniej części buta, co pozwala uniknąć uciskaniu palców w przedniej części buta, zwłaszcza podczas schodzenia ze stoku.

Cholewka w większości została wykonana z naturalnej welurowej skóry z niewielkimi dodatkami z materiałów syntetycznych. Dodatkowo pięty i noski butów zostały zabezpieczone pasami gumy, co zapobiega szybkiemu zniszczeniu butów.

Salomon Authentic Gore-tex – całkowicie nieprzemakalne

Dzięki zastosowaniu membrany Gore-Tex, buty są całkowicie nieprzemakalne, ale jednocześnie dobrze wentylują stopę i zapobiegają jej poceniu się. Membrana jest tak zbudowana, że kropla wody jest 20 000 razy większa niż pory w materiale, które pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę w bucie. Materiał ten jest również wiatroszczelny, ale przy tym pozwala na odprowadzanie ciepła oraz potu z wewnątrz na zewnątrz.

Więcej artykułów dotyczących aktywnego spędzania czasu znajdziesz w serwisie https://www.echa.pl/.