Co warto zobaczyć w sudeckiej Srebrnej Górze?

Położenie na pograniczu Gór Bardzkich i Sowich sprawia, iż jest świetnym miejscem dla miłośników aktywnego wypoczynku, z kolei spora ilość zabytków skutecznie przyciąga na jej teren miłośników historii.

Srebrna Góra w Sudetach – co należy wiedzieć?

Srebrna Góra to bez wątpienia jedno z ciekawszych miast, jakimi może nas oczarować Dolny Śląsk, a znajdujące się tu atrakcje na każdym z nas zrobią ogromne wrażenie.

Na jakie obiekty warto zwrócić uwagę w trakcie wycieczki po Srebrnych Górach?

Srebrna Góra może się pochwalić historią sięgającą czasów średniowiecza, a pierwsze wzmianki na jej temat pochodzą z pierwszej połowy XIV wieku. Wiadomo, że już w tym czasie w rejonie dzisiejszego miasta poszukiwano cennych rud, a pod koniec XIV wieku działała tu już kopalnia. W XVI wieku lokalna gospodarka rozwijała się wyjątkowo dobrze, a Srebrna Góra zyskiwała na znaczeniu.

Choć wojny śląskie oraz budowa twierdzy pruskiej w XVIII wieku przyniosły upadek górnictwa, do dziś na terenie miasta można dostrzec wiele śladów z czasów świetności. Ciekawym zabytkiem, przy którym warto się zatrzymać, jest dawny kościół ewangelicki, w pobliżu którego wznosi się katolicki kościół św. Piotra i św. Pawła. To ciekawy przykład architektury sakralnej, pochodzący z pierwszej połowy XVIII stulecia. Na terenie Srebrnej Góry nie brak też pięknych kamienic, które wciąż urzekają swymi barokowymi elewacjami. Zwiedzanie tego miasta nie może się też obejść bez wizyty na terenie tutejszej twierdzy, zaliczanej do grona najciekawszych fortyfikacji na ziemiach polskich.

Srebrna Góra – skarb Sudetów

Z jej murów rozciągają się wspaniałe widoki na Sudety, dzięki czemu każdy spacer po tym potężnym obiekcie może się dla nas stać wspaniałą przygodą. Artykuły, które pomogą Ci zaplanować ciekawą i pełną wycieczkę po Sudetach przeczytasz w serwisie sudecki.pl.