Nieoczywiste korzyści płynące z chodzenia po górach

Korzyści dla zdrowia są niezliczone

Wędrówki górskie nie tylko rozwijają Twoją siłę i wytrzymałość, ale także ułatwiają dietę (na szczycie gór nie znajdziesz fast foodów) a ponadto podczas wędrówki łatwo zdać sobie sprawę, że niezdrowe jedzenie nie dostarcza energii, której potrzebujesz. Ten sport trenuje również płuca. Jest to rzecz, którą natychmiast zauważysz.

Zobaczysz miejsca, które niewielu ludzi może zobaczyć

Wszyscy widzimy spektakularne zdjęcia, ale czy nie wolałbyś ich przeżyć we własnej osobie? Czas i wysiłek potrzebny do wejścia na górę nie jest w zasięgu każdego. Kiedy wchodzisz na szczyt, możesz być pewien, że jesteś w mniejszości i że krajobraz, który zobaczysz został widziany przez nielicznych.

Spotkasz wyjątkowe osoby

Turyści piesi i alpiniści to zazwyczaj ciekawi ludzie. Zawsze znajdziecie coś wspólnego o czym możecie podyskutować. Są pozytywni, silni, niezawodni i szczęśliwi, że znaleźli się w miejscu, które wydobywa ich uśmiechy. Nie przegap okazji do nawiązania przyjaźni lub dołączenia do grupy górskiej. Cel każdego jest taki sam: cieszyć się pięknem, jakie oferują dzikie przestrzenie.

Magia gór.

Góry mają coś specjalnego, może trochę magii w sobie. Może to z powodu tego kontrastu między niebezpieczeństwem a pięknem albo dlatego, że stawiają nas na swoim miejscu i sprawiają, że czujemy się mali. Życie w górach toczy się wolniej. Jest piękniejsze.

Góry nauczą cię cierpliwości, wytrwałości i wdzięczności.

Wspinanie się na górę jest dalekie od prostoty. Nie chodzi tylko o wymagania fizyczne, ale i psychiczne. Uczysz się nie poddawać. Może to potrwać miesiące, przejdziesz przez nieudane próby, ale w końcu uda ci się. Osiągnięcie cel, marzenie, to uzależniające uczucie.