Atrakcyjne ferie w Polsce! Gdzie je spędzić?

Zimowe ferie to okazja do odpoczynku, którą staramy się wykorzystać, chociażby na krótki wyjazd. Zmiana otoczenia najlepiej sprzyja odprężeniu się i „naładowaniu baterii” Najpopularniejszym kierunkiem zimą niewątpliwie są góry. Tam wówczas możemy liczyć na iście zimową pogodę i warunki do jazdy na nartach, czy też snowboardzie. Trzeba też przyznać, że górskie regiony charakteryzują się przyjazną atmosferą i pięknymi krajobrazami. Gdzie jeszcze można spędzić zimowe ferie w kraju?

Góry dla wielbicieli białego szaleństwa!

Polskie góry są propozycją, dla tych, co kochają sporty zimowe i górskie wędrówki. Tam znajdą wszystko, co im do szczęścia potrzeba. Najczęściej wybierane i polecane miejsca to: Zakopane i Białka Tatrzańska w Tatrach oraz Wisła czy też Szczyrk w Beskidach Śląskich. Te miejsca posiadają doskonałą infrastrukturę i nowoczesne ośrodki narciarskie. Spotkamy się tam z niepowtarzalną górską kulturą, posmakujemy doskonałej kuchni i odetchniemy świeżym powietrzem w okolicznościach zachwycających krajobrazów.

Mazury dla szukających wyciszenia z dostępem do atrakcji!

Mazury zimą są niezwykle urokliwe. Błyszczące tafle jezior i otaczające lasy iglaste tworzą wyjątkowy krajobraz. Można tu poczuć wyjątkowy spokój. Jednocześnie nie brakuje atrakcji, które urozmaicają czas. Można spróbować swoich sił w morsowaniu, czy też kajakarstwie zimowym. Ponadto w Giżycku można skorzystać ze stoku narciarskiego i tras saneczkarskich. Jeśli nie lubisz takich atrakcji, to możesz wybrać się chociażby do takiej miejscowości jak Chełm. Odwiedź stronę chelminfo.pl i sprawdź tamtejsze atrakcje turystyczne, które przygotowano na czas ferii zimowych.

Podlasie dla całkowitego odprężenia!

Podlasie nie kojarzy się ze zbyt wieloma atrakcjami. Kryj w sobie jednak doskonałe miejsca na zimowy wypoczynek. Mianowicie w okolicach Augustowa, Suwałk, czy też Białowieży znajdują się liczne pensjonaty i kameralne, całoroczne domki. Ich głównymi atrakcjami zazwyczaj są dostępy do saun fińskich, często z aromaterapią, jakuzzi, czy nawet basenów. Do tego możemy się napajać naturalnymi krajobrazami, które tworzą okoliczne lasy i jeziora.