Wycieczka w Góry Skaliste w Kanadzie

Planujesz podróż w Góry Skaliste w Kanadzie i nie wiesz od czego zacząć? W tym artykule powiemy ci wszystko, co powinieneś wiedzieć, abyś mógł przygotować się do tej przygody w najlepszy możliwy sposób. Podpowiemy ci kiedy jechać, gdzie jechać, co zwiedzić, co zabrać, co zrobić jak spotkasz niedźwiedzia itd.

Kiedy warto wybrać się w Góry Skaliste?

Najlepiej wybrać się od czerwca, my przyjechaliśmy w połowie maja i były tam jeszcze zamarznięte jeziora i tereny zamknięte dla zwiedzających (z powodu opadów śniegu lub końca okresu hibernacji niedźwiedzi grizzly). Należy pamiętać, że w lipcu i sierpniu jest to zwykle zatłoczone miejsce. W zimie opady śniegu są stałe, wiatr jest częsty, a temperatury poniżej zera.

Ile dni spędzić w górach i gdzie się zatrzymać?

Idealne byłoby spędzenie co najmniej tygodnia w Górach Skalistych. Jeśli możesz połączyć to z innymi częściami Kanady, takimi jak Vancouver lub miasta zachodniego wybrzeża (Toronto, Montreal lub Quebec), byłoby idealnie!

Zalecamy, aby zrobić dwie bazy: jedną w Jasper, aby spędzić 3 dni w Parku Narodowym Jasper, a drugą w Banff lub Lake Louise na 4 dni, aby odwiedzić to, co najlepsze w Parkach Narodowych Banff i Yoho.

Rozkwit turystyki górskiej

Czy można rozbić obóz?

W całych Górach Skalistych powstały pola namiotowe, które zazwyczaj są otwarte tylko w lecie. Jeśli twoim pomysłem jest podróż samochodem i zabranie ze sobą namiotu lub wynajęcie vana, wyjazd na camping jest doskonałym pomysłem na zaoszczędzenie trochę pieniędzy (zawsze będzie taniej niż w hostelach czy hotelach) i cieszenie się w pełni naturą. Zalecamy wcześniejszą rezerwację miejsc kempingowych na oficjalnej stronie parków.

Będziecie mogli rozpalić ognisko (zawsze we wskazanych miejscach), upiec kiełbaski, wypić kilka piw i zapalić jointa (tak, marihuana jest legalna w Kanadzie). Po prostu przestrzegaj ciszy nocnej, od 23:00 do 7:00 rano (lub innymi słowy, nie bądź wrzodem na tyłku, który nie pozwala innym odpocząć).